Období kolonií a pirátství 1492-XVIII stol.

S příchodem Kryštofa Kolumba na Kubu 27. října 1492 začalo období španělské nadvlády v Americe, které trvalo několik staletí. Cesta Indů, kterou následovaly španělské lodě a plavba přes Atlantský oceán až na Kubu nebo Hispaniolu. Z těchto ostrovů započaly výpravy na kontinent: do Veracruz, Portobella, Maracaiba, La Guairy a Cartagena de Indias.

Piráti se pokoušeli (a v mnoha případech i uspěli) krást cenné náklady zlata, stříbra a dalšího zboží z Nového světa, které jim poskytlo pobřeží. Bylo to ideální místo pro jejich činnost, protože zde bylo velké množství ostrovů, na kterých piráti mohli najít útočiště. Vy také máte možnost si prožít dobrodružství korzárů, pirátů a bukanýrů prostřednictvím replik jejich zbraní a pokladů. Jedná se o pistole, meče a dýky, které doprovázely nekonečné cesty a útoky na pobřeží v Karibiku a Jižní Americe.

Před mnoha a mnoha lety, husarské kousky Barbarroji Jeireddína, který byl jedním z nejvýznamnějších korzárů šestnáctého století, umožnily Maghrebu, aby získal obrovskou moc nad obchodem ve Středozemí.

A nakonec naše repliky šavlí, mečů, děl a střelných zbraní nám připomenou osobnosti, jako byl např. Bartholomew Roberts, velšský pirát, který vešel do známosti tím, že se mu podařilo nejlépe zastavit britské loďstvo ve snaze chránit poklady v Karibiku a Severní Ameriky. Black Beard (Černovous), který, než se stal pirátem, byl námořníkem královského loďstva, začal v období, které následovalo po válce o španělské dědictví, se svou trestnou činností pod vedením Benjamina Hornigolda. K jeho nejslavnějšímu útoku došlo ve městě Charleston (Jižní Karolína) v květnu roku 1718.